Sprzęty AGD bezpieczne dla naszej rodziny

Anna Chmielewska | 8 kwietnia 2018
Udostępnij Tweetnij Wykop
Wiele prawdy zawiera powiedzenie, że będąc rodzicem małego dziecka, musimy mieć oczy dokoła głowy. Maluchy są ciekawskie, wszystkiego chcą dotknąć i spróbować, więc o wypadek nietrudno. W trosce o bezpieczeństwo bliskich trzeba więc zadbać o najwyższą jakość sprzętów, wokół których kręci się życie domowe – sprzętów AGD.

Zapobiec oparzeniom
W domu z małym dzieckiem korzystanie z piekarnika czy z płyty grzewczej nie należy do najłatwiejszych. Starsze dziecko uświadamia sobie zagrożenie, młodsze – przeciwnie. Interesujące jest dla niego wszystko, co nowe i niepoznane, a tym bardziej zabronione. Oczywiście z malcem trzeba rozmawiać o możliwym niebezpieczeństwie, ale też dołożyć wszelkich starań, żeby ustrzec przed oparzeniem. Kupując sprzęt, warto dopytać o nowoczesne technologie i rozwiązania w trosce o najmłodszych. Marka Sharp wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i tworzy urządzenia funkcjonalne i bezpieczne. Służą temu opcje:

  • podświetlania wnętrza piekarnika;
  • chłodzenia obudowy piekarnika – zapobiega poparzeniom w sytuacji przypadkowego dotknięcia rozgrzanego piekarnika. Innymi słowy, drzwi urządzenia pozostają chłodne, co jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju szkła. Warstwę ochronną tworzy kilka szyb, a zawarta między nimi próżnia dodatkowo izoluje;
  • w płytach indukcyjnych – zamontowanie wyłącznika termicznego, blokady przycisków, zabezpieczenia przed dziećmi oraz funkcji AutoOFF.
  • blokada rodzicielska – zabezpieczenie przed nieautoryzowanymi zmianami funkcji, programów w płycie indukcyjnej, czy zablokowanie możliwości otwierania drzwi piekarnika

Płyty indukcyjne są dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne kuchnie gazowe. Wysoka temperatura skupia się jedynie w naczyniu do gotowania, a cała powierzchnia płyty pozostaje przy tym chłodna i nie nagrzewa się. Jeśli więc w trakcie gotowania maluch dotknie płyty ręką, z pewnością się nie poparzy. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa naczynie możemy postawić jak najdalej od brzegu. Co więcej, płyta nie uruchomi grzania, gdy w roztargnieniu, o które przecież nietrudno w trakcie opieki nad dzieckiem, odłożymy na nią jakiś przedmiot, np. łyżeczkę.


Ochrona przed włączeniem lub zmianą parametrów pracy
Wiele urządzeń marki Sharp umożliwia włączenie "blokady rodzicielskiej" lub "blokady uruchomienia", czyli systemu zapobiegającego włączaniu sprzętów przez dzieci. Rozwiązania takie posiadają m.in. kuchenki mikrofalowe, płyty grzewcze, zmywarki czy pralki. W tych ostatnich zastosowano automatyczny zamek w drzwiach oraz zabezpieczenie panelu sterowania. Ponadto świetnym pomysłem jest skorzystanie z dedykowanych aplikacji do sterowania sprzętem AGD. Ze smartfona lub tabletu można w ten sposób bezprzewodowo sterować sprzętami AGD w naszym domu. Okazuje się więc, że nawet codzienne prace domowe możemy zaprogramować. Daje to przede wszystkim możliwość zdalnego wyłączenia urządzeń przy wyjściu z domu.

Wszystkie te rozwiązania mają na celu zapobieganie ewentualnym wypadkom, co nie zwalnia rodziców i opiekunów od sprawowania nad dziećmi szczególnego nadzoru. Maluchów nie wolno spuszczać z oczu, ponieważ ich ciekawość trudno okiełznać.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj również:
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.