Więcej niż zwykły oczyszczacz powietrza. Funkcje przydatne także po zimie

Anna Chmielewska | 3 kwietnia 2018
Udostępnij Tweetnij Wykop
Powietrze, którym oddychamy, z pewnością nie należy do najczystszych. Alergeny, kurz i smog potrafią zaburzyć komfort swobodnego oddychania i spokojnego snu. Problemy nasilają się w okresie wczesnowiosennym, a chcąc zadbać o zdrowie rodziny, dobrze byłoby monitorować stan powietrza. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza.

Jakim powietrzem oddychamy w naszych domach?
W Polsce dużym problemem jest smog, który może skutkować astmą, zaburzeniami krążenia, a nawet nowotworami. Walka z zanieczyszczeniami jest wciąż niewystarczająca, a poprzez otwarte okna czy naturalne wentylacje smog wdziera się do naszych domów. Jak z nim walczyć, jeśli w domu spędzamy całą noc i nierzadko sporą część dnia? Jak mają poradzić sobie astmatycy? W wielu przypadkach domowe sposoby nie przynoszą spektakularnych efektów, a powietrze, jakim oddychamy, nadal jest zanieczyszczone. Urządzaniem, które jako jedyne potrafi zawalczyć o jakość naszego oddychania, okazuje się być oczyszczacz powietrza.

Domowe oczyszczanie powietrza
Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza, warto postawić na sprawdzoną firmę, a tym samym gwarancję jakości. Na przykład urządzenia marki Sharp są tak inteligentne, że ich praca jest ściśle uzależniona od poziomu zanieczyszczeń, z jakim muszą się zmierzyć. Stale monitorują jakość powietrza i włączają się, gdy ona spada, a zespół 3-6 czujników (w zależności od modelu) pełni w tych urządzeniach bardzo ważna rolę. Automatyczne wyłącza funkcję nawilżania w momencie, kiedy wilgotność jest za wysoka. Jest to istotne, szczególnie dla alergików, ponieważ za duża wilgotność sprzyja namnażaniu się bakterii i grzybów.

Dla osób lubiących stale kontrolować sytuację, oczyszczacz można ustawić na najefektywniejszy dla użytkownika tryb niskich bądź średnich obrotów, jak również tryb pracy ciągłej. Należy jednak pamiętać, że wtedy szybkość oczyszczania zależy od wiedzy programującego urządzenie, ponieważ w tym trybie czujniki są wyłączone a urządzenie pracuje z minimalną, średnią lub wysoka wydajnością – niezależną od jakości powietrza w tym czasie. Do wyboru jest także najwyższy bieg, ale ten tryb zalecany jest do pracy doraźnej – gdy jakość powietrza jest naprawdę zła lub wystąpiły u któregoś z domowników silne objawy alergii.

Ponieważ oczyszczacz najlepiej postawić w miejscu, w którym najwięcej przebywamy lub śpimy, warto zwrócić uwagę na głośność pracy sprzętu. Oczyszczacz marki Sharp jest wyjątkowo cichy, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów działania. W trybie najcichszym osiągają one niesamowicie niski poziom szumów rzędu 16-19dB(A).

Samo oczyszczanie to za mało
Chciałoby się zapytać, czego chcieć więcej od oczyszczacza powietrza niż samego oczyszczania? Decydując się na zakup urządzenia marki Sharp, możemy oczekiwać dodatkowego zastosowania inteligentnych funkcji.
• Ion Shower – 15-minutowy program oczyszczająco-nawilżający – czujniki kurzu i nieprzyjemnych zapachów w sposób automatyczny dobierają program oczyszczania, a sekcja nawilżania – nawilżanie odpowiednie do panującej temperatury powietrza.
• Technologia jonów Plasmacluster, które rozprawiają się nie tylko z alergenami i drobnoustrojami z powietrza, ale również z tymi zgromadzonymi w przeróżnych zakamarkach ścian, mebli i tkanin. Badania wykazały, że technologia ta pozwala na zmniejszenie ilości alergenów w powietrzu o 90 proc. w ciągu godziny.
• Funkcja nawilżania – filtr nawilżacza niweluje osad, kamień i mikroorganizmy z wody. Stanowi przy tym matę ewaporacyjną, która oddaje wilgoć do powietrza. Urządzenie monitoruje wilgotność względną oraz temperaturę powietrza, wypuszczając taką ilość pary wodnej, aby jej idealny poziom był przez cały czas podtrzymywany. Ponieważ procesy oczyszczania i nawilżania są zautomatyzowane, osiągany efekt jest wprost zdumiewający. Inteligentne jest także przechodzenie urządzenia na minimalne obroty bądź w stan czuwania, gdy zostaje osiągnięty zadowalający stan powietrza.
• Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów – filtr węglowy i jonizacja usuwają nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale również dym tytoniowy.
• Funkcja klimatyzatora – technologia jonowa umożliwia nadanie powietrzu rześkości porównywalnej do leśnego powietrza, a w upalne dni przyjemnie chłodzi.
• Funkcja Pollen – wykrywanie i rozprawienie się z pyłkami roślinnymi o właściwościach alergizujących.
Jeśli do tych funkcji dodamy automatyczną reakcję na spadek jakości powietrza oraz tryb błyskawicznego oczyszczania, możemy mieć pewność, że nasza rodzina będzie oddychać czystym powietrzem.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj również:
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.